مقایسه ماساژ سوئدی در مقابل ماساژ بافت های عمیق

  مقایسه ماساژ سوئدی در مقابل ماساژ بافت های عمیق

ماساژ سوئدی شایع ترین روش ماساژ ارائه شده است که با استفاده از فشار قوی بر عضلات انجام میشود این شامل یک سری از سکتهای مغزی طولانی است. ماساژ سوئدی میتواند شامل استفاده از روغن های مختلف، به ویژه روغن های ضروری، برای کاهش اصطکاک و همچنین مزایای آروماتراپی آنها باشد. ماساژ سوئدی به منظور افزایش گردش خون، کاهش تنش در عضلات بدن و بهبود انعطاف پذیری عضلات ارائه داده شده است. این نوع ماساژ پوست و همچنین سیستم عصبی را تحریک می بخشد تا اعصاب را خنک کند وهر دو فشار عاطفی و فیزیکی وارد شده را را کاهش می دهد. در واقع ماساژ یک برنامه اصلی در بیشتر برنامه های مدیریت استرس میباشد. یک ماساژ سوئدی به منظور افزایش جریان اکسیژن در خون، آزاد سازی سموم از عضلات بدن، سوزاندن اسید لاکتیک، اسیدهای اوره و سایر انواع زباله های متابولیک از بافت بدن انجام داده می شود و زمان بازیابی برای فشار عضلانی واقعا کاهش می یابد !!

پنج ماساژ اصلی در ماساژ سوئدی وجود داردکه عبارتند از فرساینده، پتاسیم، اصطکاک، تلطیف و ارتعاش

سکته مغزی اپیلاگر یک سکته مغزی طولانی است که به درمانگر ماساژ سوئدی اجازه می دهد روان کننده را افزایش دهد و احساس عضله را احساس کند.

Petrissage یک سکته مغذی است که بافت را برداشته و فشار می دهد و به دفع زباله متابولیک در آن منطقه کمک می کند.

اصطکاک یک سکته است که حرکات سریع را برای ایجاد حرارت ایجاد می کند.

Tapotement مجموعه ای از ضربه های نور به بدن طراحی شده  است  که برای استراحت یک عضله بکار می رود. این سکته مغزی که اکثر مردم با آن آشنا هستند و گاهی اوقات به نظر می آید که سر و صدا متناوب کاراته است Tapotement نام دارد.

تلطیف و ارتعاش ،لرزش ضربه ای است که برای ایجاد حرکت در کل بدن استفاده می شود و هنگامی که به درستی انجام می شود بسیار آرام بخش است.

ماساژ بافت عمیق نوعی ماساژ است که هدف آن تأثیردر ساختار بافت عمیق عضلات می باشد. ماساژ بافت عمیق به هر دو آسیب عضلات کوچک و همچنین مشکلات مزمن کمک می کند. ماساژ بافت عمیق یک راه عالی برای مقابله با یک آسیب ورزشی، ناهماهنگی موضعی، درمان اسپاسم و همچنین تنش عضلانی می باشد. در طول یک ماساژ بافت عمیق، درمانگر بر روی آزاد شدن تنش عضلانی خاص و همچنین گره های عضلانی یا چسبندگی تمرکز می کند. ماساژ عمیق بافتی یک سری از سکته های آهسته، خاص و عمدی است و برای تنفس های موضعی و تنش عضلانی غیرطبیعی بسیار مناسب است.

درمانگر ماساژ بین چند سکته ، بسته به اندازه عضله که در حال کار بر روی آن است یکی را انتخاب می کند.

یک درمانگر ماساژ خوب هرگز فشار عضله را تحمل نخواهد کرد. آنها تا زمانی که عضله عقب بر علیه آنها فشار می آورد فشار را ادامه می دهند.

فشار استفاده شده  نباید دردناک باشد، اما باید یک خط خوب بین انتشار لذت بخشی از تنش و یک پاسخ مسدود کننده درد از بدن باشد. به طوری که تفاوت بین  ماساژ سوئدی در مقابل ماساژ بافت های عمیق است.

ترجمه شده توسط موسسه بین المللی آرامش

اگر شما در حال بررسی یک ماساژ سوئدی یا ماساژ بافت عمیق هستید، لطفا با ما تماس بگیرید تا بیشتر یاد بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =