انواع ماساژ در دنیا را بهتر درک کنیم

حتما تاکنون متوجه شده اید که سبک های بسیاری در دنیا در حال اجرا می باشد.انواع مختلف سبک های ماساژ که متاسفانه خیلی از انها ریشه و اساس علمی ندارند.در این مقاله سعی داریم شما را با انواع سبک های ماساژ بدن آشناتر کنیم و همینطور اطلاعاتی مختصر و مفید از نحوه انجام انواع ماساژ ارائه دهیم.هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد. در این قسمت تعداد انگشت شماری از انواع مختلف ماساژ را برای شما آورده ایم که هر یک از شما چه یک مرد تنومند، چه فرد درحال رشد و در سنین بلوغ، همه و همه می توانید از آنها بهره ببرید.

انواع ماساژ بر اساس وسایل خاص

یکسری از سبک های ماساژ با روغن اجرا می گردند و یکسری بدون روغن.نوع های خاصی از ماساژ مانند سوئدی و روسی روغن جز لاینفک کار می باشد و حتما می بایست روی تخت اجرار شوند اما در برخی سبک ها مانند رفلکسولوژی علاوه بر دست از ابزار مخصوص ماساژ نیز استفاده می نمایید.یا در ماساژ تایلندی شما نیازی به تخت ماساژ ندارید.

انواع ماساژ بر اساس منطقه جغرافیایی

ماساژ در دنیا در دو دسته شرقی و غربی تقسیم بندی می شود و در حال حاضر سایر کشورهای دنیا تکنیک ها و پروتکل هایی که ارائه می دهند برگرفته از شرق یا غرب کره زمین است.ماساژ شرقی نشات گرفته از کشور بزرگ چین و ماساژ غربی از سوئد و سایر کشورهای توسعه یافته است.

 

انواع ماساژ بر اساس زمانیندی اجرا

شاید دسته بندی درستی نباشد اما بد نیست که بدانید برخی ماساژ ها مانند صورت و یا رفلکسولوژی در زمان کمتری نسبت به ماساژهای فول بادی اجرا می شوند.شما در یک جلسه ماساژ تایلندی حداقل 90 دقیقه کار می کنید اما در ماساژ سر و گردن بیشتر از 20 دقیقه مفید نخواهد بود.

انواع ماساژ و اسامی سبک های ماساژ

ماساژ سوئدی
ماساژ تایلندی
ماساژ یو می هو
ماساژ ورزشی
ماساژ رفلکسولوژی
ماساژ شیاتسو
ماساژ سنگ داغ
و …….

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =